Pognati človeka v smrt

Večina nas pozna zgodbo. O mariborskem ravnatelju in učiteljico matematike, ki so ju posneli v neprijetnem položaju in posnetek spravili v medije, nakar so sledile raznorazne debate tako o njunem dejanju, kot tudi o medijskem odzivu. Na koncu je pritisk postal tako velik, zgodba tako razbobnana, da si je ravnatelj vzel življenje. Dejansko sem se skušal ogniti tej zgodbi. Na blogu o tem nisem pisal. … Nadaljuj z branjem Pognati človeka v smrt

Mediji so del problema

V tej državi se s pridnim in požrtvovalnim delom skorajda ne da uspeti. Mediji so, kljub svoji zvišenosti, na žalost del problema, slovenske kulture, ki je sposobna pridne izkoristiti do konca in jih potem zavreči kot zadnjo smet, medtem ko se tisti pri koritu veselo, brez kančka slabe vesti, mastijo naprej. Če hočete dokaz, si preberite zapis Jaše Lorenčiča, Večerovega novinarja nagrajenega kot debitanta leta … Nadaljuj z branjem Mediji so del problema

Kako pa kaj vaša družina, gospa poslanka?

V pogovorni oddaji Politik, to sem jaz!, je bila v soboto zvečer na tretjem programu nacionalne televizije v gosteh podpredsednica NSi in poslanka v Državnem zboru, Iva Srednik. In veste, kaj je bilo prvo vprašanje? Ob vseh mnogo bolj pomembnih temah to, kako kaj družina, kako kaj pet otrok, kako naša Iva zmore usklajevati svojo politično kariero in družinske obveznosti. Mislite, da bi se pogovor … Nadaljuj z branjem Kako pa kaj vaša družina, gospa poslanka?